Odszkodowania za utratę wartości nieruchomości

KONTAKT

Kopciowice - Dodane przez mg_premium (osoba prywatna) -


Pełna treść ogłoszenia Odszkodowania za utratę wartości nieruchomości

Odszkodowania za utratę wartości nieruchomości w związku z uchwaleniem planu zagospodarowania przestrzennego


Tworzenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego to skomplikowany proces, który postępuje bardzo powoli. Z jednej strony należy uznawać go za właściwy krok w stronę zapewnienia ładu przestrzennego otoczenia, z drugiej zaś za wyraz ponadprzeciętnej ingerencji w prawo własności przysługujące właścicielom nieruchomości zlokalizowanych na obszarze objętym planem.Prawnicy Kancelarii MG Premium świadczą pomoc prawną w zakresie dochodzenia roszczeń związanych z uchwaleniem bądź zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a więc roszczeń o:

wypłatę odszkodowania za poniesioną rzeczywistą szkodę,
wykup nieruchomości bądź jej części,
wypłatę odszkodowania na rzecz podmiotu, który zbył nieruchomość objętą planem zagospodarowania przestrzennego po obniżonej cenie.

Zakresem naszych usług objęta jest również reprezentacja Klientów w postępowaniach, w których jednostka samorządu terytorialnego w miejsce wypłaty odszkodowania bądź wykupu nieruchomości zdecydowała się zaoferować poszkodowanemu właścicielowi nieruchomość zamienną.


Nasi prawnicy reprezentują Klientów na każdym etapie postępowania zmierzającego do uzyskania należnych świadczeń, a zatem na etapach:

polubownych negocjacji z właściwą jednostką samorządu terytorialnego,
postępowania sądowego,
postępowania egzekucyjnego.

Na życzenie Klientów zapewniamy pomoc biegłych w przygotowaniu rzetelnej wyceny każdej nieruchomości zarówno tej, której wartość uległa obniżeniu, jak i tej, którą jednostka samorządu terytorialnego zaoferowała jako nieruchomość zamienną.


Ważne

Roszczeń o wypłatę odszkodowania za poniesioną rzeczywistą szkodę oraz o wykup nieruchomości bądź jej części, które to roszczenia związane są z uchwaleniem bądź zmianą planu zagospodarowania przestrzennego, dochodzić można w terminie 10 lat od dnia powstania szkody.

Roszczenia odszkodowawczego związanego z obniżeniem wartości nieruchomości, w sytuacji, w której właściciel albo użytkownik wieczysty zbywa tę nieruchomość, nie skorzystawszy uprzednio z roszczeń opisanych powyżej, dochodzić można wyłącznie w terminie 5 lat od dnia, w którym plan miejscowy albo jego zmiana stały się obowiązujące.


Celem omówienia możliwości dochodzenia opisanych roszczeń zachęcamy do osobistego kontaktu z prawnikami kancelarii.

Wstępna analiza sprawy nie wiąże się z koniecznością ponoszenia jakichkolwiek kosztów.


Zapraszamy do osobistego odwiedzenia siedziby naszej Kancelarii, wypełnienia formularza kontaktowego zamieszczonego poniżej, nawiązania kontaktu telefonicznego pod numerami wskazanymi w zakładce Kontakt, bądź też przesłania stosownego zapytania za pośrednictwem poczty e-mail.

Mapa KopciowiceProfil założony około 1 rok temu

Zapytaj o ogłoszenie - Odszkodowania za utratę wartości nieruchomości


Polecane, ciekawe strony z Tych. Prowadzisz serwis o Tychach lub zwiazany z Tychy - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę I love Tychy !Zobacz stronę Górniczy Klub Sportowy Tychy !Zobacz stronę Urząd Miasta w Tychach !Zobacz stronę Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowy !Zobacz stronę Portal Informacyjny Miasta Tychy !Zobacz stronę Zespół muzyczny Partyband !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Tychy City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Tych: Katowice ogłoszenia - Oświęcim darmowe ogłoszenia - Sosnowiec ogłoszenia bezpłatne - Chorzów ogłoszenia - Jaworzno sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Tychy City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj